24.5.2010 | Aktuality

Minulý týden byla v Domově pro seniory v Uherském Hradišti – Štěpnicích uvedena do provozu nástavba pátého nadzemního podlaží, jejíž výstavba byla zahájena v červenci loňského roku. „Hlavním cílem projektu bylo vytvořit lepší podmínky pro plnohodnotnější život 159 uživatelům tohoto domova,“ přiblížil ředitel zastřešující organizace Sociální služby Uherské Hradiště Antonín Ondráš. V nástavbě bude v převážně jednolůžkových pokojích bydlet šestnáct klientů, kteří sem budou přemístěni z prvního podlaží, kde vznikla místnost pro rehabilitaci a pracovně terapeutickou činnost vybavená zdravotnickou technologií (např. laserová sprcha). Součástí úprav byla rovněž rekonstrukce výtahů, rozvodů elektřiny a vody, ale i sociálních zařízení. Přistavěné páté patro a částečně také zbylá čtyři podlaží byla vybavena novým nábytkem. Na financování celkových nákladů ve výši téměř 55 milionů korun se 45,6 miliony podílela Evropská unie.

Stavět se bude i v sousedních Kunovicích, v Domově pro osoby se zdravotním postižením Na Bělince. V těsné blízkosti stávajícího zařízení vyroste nový dvoupodlažní dům, který zejména soběstačnějším jedincům umožní bydlení na způsob domácího prostředí. Díky nové přístavbě spolu budou moci bydlet klienti se stejným nebo podobným zdravotním handicapem a také stejného nebo přiměřeného věku. V moderní přístavbě vznikne jedenáct dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením a zázemím pro personál. Současně projde celkovou rekonstrukcí také zastaralý spojovací krček, který bude napojen na novou přístavbu, či okolí zařízení. Rekonstrukce přijde na takřka 25 milionů korun. Stavební práce budou zahájeny v srpnu letošního roku, dokončeny by měly být v září roku 2011.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

24.5.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>