24.5.2010 | Aktuality

Minulý týden byla v Domově pro seniory v Uherském Hradišti – Štěpnicích uvedena do provozu nástavba pátého nadzemního podlaží, jejíž výstavba byla zahájena v červenci loňského roku. „Hlavním cílem projektu bylo vytvořit lepší podmínky pro plnohodnotnější život 159 uživatelům tohoto domova,“ přiblížil ředitel zastřešující organizace Sociální služby Uherské Hradiště Antonín Ondráš. V nástavbě bude v převážně jednolůžkových pokojích bydlet šestnáct klientů, kteří sem budou přemístěni z prvního podlaží, kde vznikla místnost pro rehabilitaci a pracovně terapeutickou činnost vybavená zdravotnickou technologií (např. laserová sprcha). Součástí úprav byla rovněž rekonstrukce výtahů, rozvodů elektřiny a vody, ale i sociálních zařízení. Přistavěné páté patro a částečně také zbylá čtyři podlaží byla vybavena novým nábytkem. Na financování celkových nákladů ve výši téměř 55 milionů korun se 45,6 miliony podílela Evropská unie.

Stavět se bude i v sousedních Kunovicích, v Domově pro osoby se zdravotním postižením Na Bělince. V těsné blízkosti stávajícího zařízení vyroste nový dvoupodlažní dům, který zejména soběstačnějším jedincům umožní bydlení na způsob domácího prostředí. Díky nové přístavbě spolu budou moci bydlet klienti se stejným nebo podobným zdravotním handicapem a také stejného nebo přiměřeného věku. V moderní přístavbě vznikne jedenáct dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením a zázemím pro personál. Současně projde celkovou rekonstrukcí také zastaralý spojovací krček, který bude napojen na novou přístavbu, či okolí zařízení. Rekonstrukce přijde na takřka 25 milionů korun. Stavební práce budou zahájeny v srpnu letošního roku, dokončeny by měly být v září roku 2011.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

24.5.2010

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>