30.9.2010 | Aktuality

Deset let existence Zlínského připomene v rámci tzv. Dne kraje řada kulturních akcí. Do oslav se zapojí i Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. V sobotu 2. října zdarma zpřístupní stálou národopisnou expozici Slovácko, a to včetně dvou komentovaných prohlídek (ve 14 a 15 hodin). Expozice přibližuje lidovou kulturu regionu, jeho zvykosloví i nesčetné artefakty lidového umění. Vystaveny jsou také unikátní kroje jednotlivých krojových podoblastí. Od 14 do 16 hodin v muzeu vystoupí cimbálová muzika Mladí Burčáci. Návštěvníci se mohou rovněž zúčastnit soutěže Jak znáš svůj kraj dotované hodnotnými cenami.Vládní návrh vymezoval Zlínský kraj nejprve na územích okresů Hodonín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín a Zlín. Pozměňovací návrhy však nakonec okres Hodonín přiřadili k Jihomoravskému kraji. Ve vedení kraje se prozatím vystřídali tři hejtmani. Tím úplně prvním se v roce 2000 stal František Slavík. Toho roku 2004 vystřídal Libor Lukáš, nynějším hejtmanem je Stanislav Mišák.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.9.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>