30.9.2010 | Aktuality

Deset let existence Zlínského připomene v rámci tzv. Dne kraje řada kulturních akcí. Do oslav se zapojí i Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. V sobotu 2. října zdarma zpřístupní stálou národopisnou expozici Slovácko, a to včetně dvou komentovaných prohlídek (ve 14 a 15 hodin). Expozice přibližuje lidovou kulturu regionu, jeho zvykosloví i nesčetné artefakty lidového umění. Vystaveny jsou také unikátní kroje jednotlivých krojových podoblastí. Od 14 do 16 hodin v muzeu vystoupí cimbálová muzika Mladí Burčáci. Návštěvníci se mohou rovněž zúčastnit soutěže Jak znáš svůj kraj dotované hodnotnými cenami.Vládní návrh vymezoval Zlínský kraj nejprve na územích okresů Hodonín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín a Zlín. Pozměňovací návrhy však nakonec okres Hodonín přiřadili k Jihomoravskému kraji. Ve vedení kraje se prozatím vystřídali tři hejtmani. Tím úplně prvním se v roce 2000 stal František Slavík. Toho roku 2004 vystřídal Libor Lukáš, nynějším hejtmanem je Stanislav Mišák.

 

Komentáře


xiaozheng6666 napsal(a)
10.8.2017 16:18 | 112.5.238.*

2017-8-10 xiaozheng6666 pandora rings fitflop sale ray ban sunglasses coach factory outlet oakley sunglasses adidas shoes for menNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.9.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.