28.11.2011 | Hradišťané blogují

Nemám ráda zimu. Jsem pořádná zmrzlina a od října do dubna na sebe pravidelně vrstvím oblečení jako cibule. Je mi téměř jedno jak vypadám, hlavně, že mi pod všechny ty vrstvy nepronikne žádný chlad. Nadávám na mráz, tmu a šeď. Každý rok je to horší a horší, připadám si jako důchodce, a nejradši bych se proměnila v medvěda, udělala si pořádné tukové zásoby (ano, až tak!), a minimálně na pět měsíců zalezla do jeskyně. Nebo lépe do vany a jen připouštěla horkou vodu a přilévala pěnu a voňavé olejíčky. Nedávno se mi tahle neschopnost akceptovat zimu pěkně vymstila.Před pár dny jsem od maminky, která samozřejmě nejlíp ví, jak na tom každou zimu jsem, dostala teploučké zimní punčocháče. Tlusté, černé, hřejivé, poctivé. Zaradovala jsem se a hned na druhý den je na sebe navlékla, přidala k nim kozačky a dlouhý teplý svetr suplující šaty. S pocitem, že tentokrát se mi podařilo vychytat teplo při zachování alespoň elementární elegance, jsem spokojeně vyrazila do terénu.

Bylo úterý. To pravidelně jezdím do TV Slovácko natáčet studia, tedy úvody jednotlivých reportáží do magazínů. U milé paní Zlámalové v butiku jsem si jako vždy vyzvedla oblečky, které nám laskavě zapůjčuje, sedla do Mazla a vyrazila do Kunovic. Došlo mi to až ve chvíli, kdy jsem vystupovala z auta a stahovala si svetr pod zadek. V igelitové tašce jsem měla pouze čtyři trička. A ani jedny kalhoty. Zpotila jsem se v tu chvíli až pod těma punčocháčema. Už jsem se viděla, jak stojím před kamerou, tento dětský kousek oblečení správně vytažený až pod pažama, nejlépe ještě dvěma čárkama dopředu, k tomu jen krátké elegantní triko do pasu se zlatými aplikacemi, a se seriózním výrazem říkám něco jako: „Pan starosta dnes na radnici přivítal uruguayského prezidenta i s první dámou, aby probrali budoucí možnosti spolupráce…“, nebo něco podobně výživného.

Se svým problémem jsem se hned svěřila televizním kolegům. Odpovědí mi byl jen několikanásobný výbuch smíchu a pár košilatých (nebo spíš punčocháčových) vtípků plus několik neproveditelných tipů, jak prekérní situaci řešit. Ani jeden z přítomných pánů však kdoví proč okamžitě nesundal gatě a galantně mi je nenabídl, aby pomohl dámě z nesnází. Jak jsme se s tím nakonec poprali si, s dovolením, nechám pro sebe. I pokud jste pravidelnými diváky televize Slovácko, věřím, že ani tak jste nic nepoznali. Prozradím jen, že v tom nakonec sehrálo významnou roli nastavení kamery a šikovnost jedné z kolegyněk – redaktorek.

Jen zoufale doufám, že letos nebude místní televize vyrábět vtipný silvestrovský magazín. Obávám se, že moc dobře vím, kdo by byl jeho hlavní hvězdou, na jejíž účet by se bavila půlka Hradiště. Pokud mě vesmír vyslyší a kolegové tuhle zlomyslnou podpásovku protentokrát vypustí, slibuju, že minimálně jednou během ledna vyjdu do města bez čepice. Ano, až tak!

PETRA KUČEROVÁ
Více než sedm let objížděla a poznávala uherskohradišťský region s mikrofonem jako redaktorka a moderátorka televize Slovácko. Dnešní redaktorka Slováckého deníku, finanční poradkyně a hostující herečka Hoffmannova divadla se na obrazovku vrátila loni v březnu jako externí moderátorka pravidelných magazínů TVS. Má ráda kulturu a umění – divadlo, film, hudbu i knihy, humor, své dva psy, vyjížďky na kole, léto, dobré jídlo a pití. Čas nejraději tráví v přírodě, s rodinou a přáteli. Preferuje zdravý nadhled a pozitivní přístup k životu.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

28.11.2011

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>