Slunečné jarní počasí nutí k lehčí stravě a ne vždy se musí jednat jen o zeleninové pokrmy. V dnešním receptu poskytne Claudio Rossi, specialista na gastronomii a majitel hradišťského Ristorante Hotel Maxi, návod na přípravu rizota na italský způsob.„Itálie je velkým producentem rýže, přičemž největší rýžoviště se nachází v Lombardii, v okolí města Vercelli. V italských kuchyních je právě rýže oblíbenou surovinou,“ připomíná Claudio Rossi a dodává, že Italové umí připravit rizoto snad na tisíc různých způsobů „Typickým rysem pravého italského rizota je jeho krémová konzistence,“ podotýká Rossi, který dnes nabídne recept na jednoduché, ale mezi gurmány značně oblíbené rizoto.

K přípravě potřebujeme:
- 300g rýže Arborio
- 60 g másla
- 50 g strouhaného parmazánu
- půl sklenky bílého vína
- 1 cibuli
- litr vývaru
- sůl

Postup:
Do hrnce dáme 20 g másla, přidáme nakrájenou cibuli a sůl, krátce podusíme. Vsypeme rýži, kterou orestujeme. Vše podlijeme vínem a podusíme pod pokličkou. Po troškách podléváme vývarem a mícháme až do zhoustnutí asi 20 minut. Hotové rizoto odstavíme, přidáme zbytek másla a nastrouhaný parmazán, které do rýže vmícháme. Ihned podáváme. Chuť rizota podtrhnete čerstvým bílým pečivem, potřeným olivovým olejem.

obrázek
 

Komentáře


replica rolex napsal(a)
10.1.2018 04:33 | 104.237.91.*

White, giving a rolex replica uk clean, simple, elegant, quiet feeling more, this Longines watch body made of rolex replica watche stainless steel, the dial is "wheat grain" decorative dial so that the sense of hierarchy, 13 diamonds patchwork of " Walking "in time orbit, Silver plated fake omega watches pointer delicate

cheap pandora napsal(a)
10.10.2017 09:01 | 45.77.95.*

Genuine cheap pandora charms hot sale with big discount.Buy cheap pandora Charms from our online store, Buy geninue cheap pandora charms from pandora outlet collection online store. cheapest pandora charms Jewelle.

qwert napsal(a)
15.8.2017 10:01 | 45.32.65.*

This is a story of the Pandora charm website cheap pandora

ylq napsal(a)
19.4.2017 10:36 | 161.202.102.*

"Bear can be pulled, the nike air huarache tiger rolex replica can pull, vikings nfl jersey the lion burberry outlet store can pull, cheapNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

28.3.2012

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.