Slunečné jarní počasí nutí k lehčí stravě a ne vždy se musí jednat jen o zeleninové pokrmy. V dnešním receptu poskytne Claudio Rossi, specialista na gastronomii a majitel hradišťského Ristorante Hotel Maxi, návod na přípravu rizota na italský způsob.„Itálie je velkým producentem rýže, přičemž největší rýžoviště se nachází v Lombardii, v okolí města Vercelli. V italských kuchyních je právě rýže oblíbenou surovinou,“ připomíná Claudio Rossi a dodává, že Italové umí připravit rizoto snad na tisíc různých způsobů „Typickým rysem pravého italského rizota je jeho krémová konzistence,“ podotýká Rossi, který dnes nabídne recept na jednoduché, ale mezi gurmány značně oblíbené rizoto.

K přípravě potřebujeme:
- 300g rýže Arborio
- 60 g másla
- 50 g strouhaného parmazánu
- půl sklenky bílého vína
- 1 cibuli
- litr vývaru
- sůl

Postup:
Do hrnce dáme 20 g másla, přidáme nakrájenou cibuli a sůl, krátce podusíme. Vsypeme rýži, kterou orestujeme. Vše podlijeme vínem a podusíme pod pokličkou. Po troškách podléváme vývarem a mícháme až do zhoustnutí asi 20 minut. Hotové rizoto odstavíme, přidáme zbytek másla a nastrouhaný parmazán, které do rýže vmícháme. Ihned podáváme. Chuť rizota podtrhnete čerstvým bílým pečivem, potřeným olivovým olejem.

obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

28.3.2012

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.