Claudio Rossi - italský gastronomický specialista a majitel uherskohradišťské restaurace Ristorante Hotel Maxi – vám v tomto díle nabídne recept na typicky italské jídlo – škeble po neapolsku.„Příprava tohoto pokrmu je nejtypičtější pro Neapol a okolní kraj. U nás bychom tento pokrm zařadili spíše mezi polévky,“ říká Rossi a dodává, že takový pokrm nemusí být výsadou jen renomovaných restaurací, ale zvládne jej i kulinářský laik.

Příprava porcí pro čtyři osoby:
2 stroužky česneku
bílé pečivo
kytička petrželky
2 kg škeblí (slávek)
mletý pepř
5-6 lžic olivového oleje
600 g loupaných rajčat (lze použít i konzervu)

Postup:
Na oleji orestujeme celý česnek a zalijeme rajčaty. Opepříme podle chuti, ale nesolíme. Claudio Rossi přidává do pokrmu estragon, tymián, máslo a ¼ litru suchého bílého vína. Krátce povaříme, abychom dosáhli hustější konzistence polévky. Slávky si zatím dobře omyjeme ve studené vodě, zbavíme je všech nečistot a „fousků“. Poté je vložíme do hotové polévky a povaříme 3-5 minut. Znamením uvaření škeblí je jejich samovolné otevření. Hotové jídlo rozdělíme do talířů, posypeme větším množstvím petržele a podáváme s opečeným pečivem potřeným olivovým olejem.

Několik rad na závěr:
Škeble, které zůstanou uzavřené, nikdy neotvíráme, většinou nejsou poživatelné.
Claudio Rossi k pokrmu nedoporučuje jako obvykle víno, ale kvalitní české pivo, nejlépe 12°.
Slávky nejlépe chutnají, pokud se neohlížíte a použijete k jejich konzumaci ruce a pečivem vysajete zbylou šťávu, případně ji vypijete.

obrázek
 

Komentáře


eeeww3 napsal(a)
4.7.2018 12:04 | 43.230.92.*

I am unquestionably making the most of your site. You unquestionably have some extraordinary knowledge and incredible stories.  Vacation Rentals

lee123 napsal(a)
28.6.2018 10:27 | 120.41.164.*

Exclusively nike air max 90 originated enhance nike roshe a nike cleats new

dfg napsal(a)
21.5.2018 05:12 | 119.129.227.*

There are many kinds of replica watches strap material, basic metal and leather. The common precious metal is 18K gold replica watches uk, the swiss replica watches best leather is crocodile skin. Now tungsten steel replica omega, rubber, ceramics, silk, etc. are also commonNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

5.3.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>