Claudio Rossi - italský gastronomický specialista a majitel uherskohradišťské restaurace Ristorante Hotel Maxi – vám v tomto díle nabídne recept na typicky italské jídlo – škeble po neapolsku.„Příprava tohoto pokrmu je nejtypičtější pro Neapol a okolní kraj. U nás bychom tento pokrm zařadili spíše mezi polévky,“ říká Rossi a dodává, že takový pokrm nemusí být výsadou jen renomovaných restaurací, ale zvládne jej i kulinářský laik.

Příprava porcí pro čtyři osoby:
2 stroužky česneku
bílé pečivo
kytička petrželky
2 kg škeblí (slávek)
mletý pepř
5-6 lžic olivového oleje
600 g loupaných rajčat (lze použít i konzervu)

Postup:
Na oleji orestujeme celý česnek a zalijeme rajčaty. Opepříme podle chuti, ale nesolíme. Claudio Rossi přidává do pokrmu estragon, tymián, máslo a ¼ litru suchého bílého vína. Krátce povaříme, abychom dosáhli hustější konzistence polévky. Slávky si zatím dobře omyjeme ve studené vodě, zbavíme je všech nečistot a „fousků“. Poté je vložíme do hotové polévky a povaříme 3-5 minut. Znamením uvaření škeblí je jejich samovolné otevření. Hotové jídlo rozdělíme do talířů, posypeme větším množstvím petržele a podáváme s opečeným pečivem potřeným olivovým olejem.

Několik rad na závěr:
Škeble, které zůstanou uzavřené, nikdy neotvíráme, většinou nejsou poživatelné.
Claudio Rossi k pokrmu nedoporučuje jako obvykle víno, ale kvalitní české pivo, nejlépe 12°.
Slávky nejlépe chutnají, pokud se neohlížíte a použijete k jejich konzumaci ruce a pečivem vysajete zbylou šťávu, případně ji vypijete.

obrázek
 

Komentáře


air max pas cher napsal(a)
21.7.2017 10:24 | 120.39.41.*

Très bonne qualité des chaussures Nike, chaussures nike pas cherair max pas cher

air max pas cher napsal(a)
21.7.2017 10:24 | 120.39.41.*

Très bonne qualité des chaussures Nike, chaussures nike pas cher[url=http://www.airmaxpascher2017.fr/]air max pas cher[/url]

ylq napsal(a)
19.4.2017 10:37 | 161.202.102.*

"Bear can be pulled, the nike air huarache tiger rolex replica can pull, vikings nfl jersey the lion burberry outlet store can pull, cheapNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

5.3.2012

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.