Italská kuchyně zažívá v současné době v Česku nebývalý rozmach. Málokdo ale ví, že příprava italských pochutin má pevně stanovená pravidla a zásady. Postupně Vás seznámíme s tím, co mají některé typické italské pokrmy obsahovat a jaké ingredience by v nich správný milovník italské kuchyně neměl tolerovat. Přípravu specialit přiblíží Claudio Rossi, uznávaný odborník a provozovatel italské restaurace Ristorante Hotel Maxi v Uherském Hradišti.



Dnes se podíváme, jak má vypadat příprava pravé italské tiramisu. Tiramisu je sladká lahůdka, která se podává coby dezert nebo pochutina ke kávě. První zmínky o podrobných ingrediencích se objevily už v roce 1600 v době působení slavného rodu Cosimo III de´ Medici. Ten správný tiramisu byl však poprvé prezentován v 70. letech dvacátého století v severoitalském městě Treviso. „Tiramisu v překladu znamená „vytáhni mě nahoru“ a v dnešní době se do ní přidává aroma, alkohol, ovoce nebo jiné ingredience,“ upřesňuje Rossi.

Příprava: 500 g mascarpone, 4 vejce, 100 g cukru, 6 malých silných šálků kávy, balíček dlouhých piškotů, 50 g hořkého kakaa

Postup: Promícháme mascarpone s cukrem a žloutky, ušleháme tuhý sníh z bílků a vše
propojíme. Piškoty namáčíme v kávě a skládáme do čtyřhranné nádoby vedle sebe. Navršíme polovinou připraveného krému a rozetřeme, posypeme kakaem. Postup opakujeme tak, abychom docílili dvou vrstev. Hotový desert posypeme kakaem a necháme v chladničce 12 hodin odležet.

Příště: omáčku z ragů (boloňská omáčka)






obrázek
obrázek
 

Komentáře


eeeww3 napsal(a)
4.7.2018 11:59 | 43.230.92.*

Extraordinary things you've generally imparted to us. Simply continue written work this sort of posts.The time which was squandered in going for educational cost now it can be utilized for studies.Thanks Website Design

lee123 napsal(a)
28.6.2018 10:33 | 120.41.164.*

Exclusively jordans for women originated nike huarache enhance jordan 12 a under armour shoes new



Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:




opište text z obrázku:

9.12.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>