Italský gastronomický specialista a majitel uherskohradišťské restaurace Ristorante Hotel Maxi Claudio Rossi není jen odborníkem na typická italská jídla, ale i na různé způsoby přípravy ryb. V dnešním díle představí recept na přípravu tuňáka, jehož typickou chuť citlivě doplní pečlivě vybrané bylinky. Claudio Rossi připomíná, že výhodou tohoto receptu je časová nenáročnost a pokrm se přitom hodí i ke slavnostním příležitostem.Na jednu porci budeme potřebovat:
- 200 g čerstvého tuňáka (bez kosti a bez kůže, nejlépe filet)
- olivový olej
- čerstvě umletý pepř, tymián, estragon, rozmarýn
- rukolu
- citronovou šťávu
- sůl

Postup:
Tuňáka naporcujeme po 200 gramech, na výšku 2 až 3 centimetrů. Obalíme jej v hrubém pepři, okořeníme, osolíme a pokapeme citronem. Takto připravenou rybu zprudka opečeme, zhruba dvě minuty každou stranu. Na pánev přidáme hovězí bujón, trochu rukoly a kousek másla, kterým se omáčka zahustí. Touto omáčkou nakonec tuňáka poléváme. Při správné přípravě by měl být tuňák uvnitř teplý, ale růžový.

Coby příloha jsou vhodné například opékané brambory. Ty lze vylepšit tak, že na másle krátce orestujeme cibuli (nakrájenou na tenké kostky) a rukolu. Přidáme opečené brambory a zasypeme strouhaným sýrem. Po chvilce míchání jsou brambory připraveny ke konzumaci.

K pití Claudio Rossi doporučuje suché bílé víno - Sauvignon.

Doporučení:
Není vhodné nahrazovat tuňáka mraženým, výsledek nestojí za to.
U čerstvého tuňáka je nutné dbát, aby se nepropekl až do středu.Příště: „Pappardelle all‘amatriciana“

obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

16.2.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.