Italský gastronomický specialista a majitel uherskohradišťské restaurace Ristorante Hotel Maxi Claudio Rossi není jen odborníkem na typická italská jídla, ale i na různé způsoby přípravy ryb. V dnešním díle představí recept na přípravu tuňáka, jehož typickou chuť citlivě doplní pečlivě vybrané bylinky. Claudio Rossi připomíná, že výhodou tohoto receptu je časová nenáročnost a pokrm se přitom hodí i ke slavnostním příležitostem.Na jednu porci budeme potřebovat:
- 200 g čerstvého tuňáka (bez kosti a bez kůže, nejlépe filet)
- olivový olej
- čerstvě umletý pepř, tymián, estragon, rozmarýn
- rukolu
- citronovou šťávu
- sůl

Postup:
Tuňáka naporcujeme po 200 gramech, na výšku 2 až 3 centimetrů. Obalíme jej v hrubém pepři, okořeníme, osolíme a pokapeme citronem. Takto připravenou rybu zprudka opečeme, zhruba dvě minuty každou stranu. Na pánev přidáme hovězí bujón, trochu rukoly a kousek másla, kterým se omáčka zahustí. Touto omáčkou nakonec tuňáka poléváme. Při správné přípravě by měl být tuňák uvnitř teplý, ale růžový.

Coby příloha jsou vhodné například opékané brambory. Ty lze vylepšit tak, že na másle krátce orestujeme cibuli (nakrájenou na tenké kostky) a rukolu. Přidáme opečené brambory a zasypeme strouhaným sýrem. Po chvilce míchání jsou brambory připraveny ke konzumaci.

K pití Claudio Rossi doporučuje suché bílé víno - Sauvignon.

Doporučení:
Není vhodné nahrazovat tuňáka mraženým, výsledek nestojí za to.
U čerstvého tuňáka je nutné dbát, aby se nepropekl až do středu.Příště: „Pappardelle all‘amatriciana“

obrázek
 

Komentáře


lee123 napsal(a)
28.6.2018 10:27 | 120.41.164.*

Exclusively nike shoes for women originated cheap beats by dr dre enhance mont blanc prices a

dfgh napsal(a)
21.5.2018 05:13 | 119.129.227.*

There are many kinds of replica watches strap material, basic metal and leather. The common precious metal is 18K gold replica watches uk, the swiss replica watches best leather is crocodile skin. Now tungsten steel replica omega, rubber, ceramics, silk, etc. are also commonNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

16.2.2012

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>