11.2.2013 | Slovácká kuchařka
Brokolicová polévka

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.


Ples sa vydařil, dechovka vyhrávala, aj sme si zatancovali. Sice sme popíjali vínečko, ale tentokrát bez brambůrek a oříšků v čokoládě. Dyž dieta, tož hned! Před půlnocú došlo na tombolu. Pokaždé vyhrajeme tak jednu lebo dvě ceny, ale tentokrát sme si vytahli hned štyry. Hrnečky na čaj, flašku Metropola, velikú chlebovú placku naplněnú klobásama a dort jak kolo od voza aj s hasičským autem. Naštěstí aspoň to auto bylo plechové a nedalo sa zest. Chťa nechťa dieta sa mosela odsunút, až to šecko zíme. Celú nedělu sme sa ládovali dortem, eště tam kus je, aj dyž sme ho část rozdali. Tak rozmýšlám, lesti nemám mužovi na pondělí do práce nachystat ten plesový oblek. Jak obleče pohodlné montérky, tož poví - šak je to dobré a bude po chudnutí.

Potřebujeme:
1 brokolicu, 1 mrkvu, 4 zemáky
kúsek másla, sůl, sušenú zeleninu, 1 vajíčko

Postup:
Brokolicu umyju a nakrájám na malé kúsky.
Dám do hrnca, zaleju vodú, osolím a uvařím doměkka.
vyberu pár kúsků brokolice a ostatní rozmixuju.
Do polévky přidám na kostečky nakrájané zemáky a užičku sušenéj zeleniny.
Jak sú zemáky skoro měkké, přidám na másle osmaženú nastrúhanú mrkvu a eště chvílu povařím.
Nakonec do polévky přimíšám kúsky uvařenéj brokolice a jedno rozšvrlané vajíčko.


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

11.2.2013

V úterý 26. února a ve čtvrtek 28. února bude z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy v centru Uherského Hradiště přerušena dodávka elektrické energie. V úterý 26. února je přerušení naplánováno na dobu od 7.30 do 10.30 hodin, ve čtvrtek 28. února pak na dobu od 7.30 do 15.30 hodin. Seznam míst, kterých se vypnutí elektrické energie týká, najdete na Úřední desce na webovém portále města Uherské Hradiště.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>