8.7.2011 | Tip na výlet

Mohutná zřícenina hradu Falkenstein stojící na vápencovém kopci se nachází nad stejnojmennou obcí v Dolním Rakousku vzdálené jen 14 kilometrů od Mikulova. Zřícenina je přístupná veřejnosti a dostanete se z ní z obce Falkenstein po červené a zelené turistické značce. Ze zříceniny hradu si můžete prohlédnout nedaleký Mikulov či celé Pálavské vrchy.


Co se týče historie hradu, datum jeho vzniku není znám. Mezi jeho první majitele patřili ministři a výběrčí daní Babenbergerů. První zmínka o Ulrichu z Falkensteinu je datována do roku 1118. Již přes dvacet let probíhá na hradě archeologický výzkum. Přes léto můžete na nádvoří hradu narazit na svatbu, letní divadlo či středověké slavnosti.

obrázek


GPS souřadnice: N 48 43.442 E 16 34.721

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

8.7.2011

V úterý 26. února a ve čtvrtek 28. února bude z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy v centru Uherského Hradiště přerušena dodávka elektrické energie. V úterý 26. února je přerušení naplánováno na dobu od 7.30 do 10.30 hodin, ve čtvrtek 28. února pak na dobu od 7.30 do 15.30 hodin. Seznam míst, kterých se vypnutí elektrické energie týká, najdete na Úřední desce na webovém portále města Uherské Hradiště.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>