30.9.2011 | Tip na výlet

Bojkovsko se jednou z mála oblastí České republiky, která se může pochlubit přírodní zvláštností v podobě řady minerálních pramenů. Nachází se zde minerální prameny různého složení a chuti. Pramen uhličité minerální vody v obci Nezdenice vyvěrá nedaleko místního koupaliště.


Pramen je vzpomínán již v roce 1580 a byl využíván pro zdejší lázně, které zanikly v roce 1887. Nezdenický minerální pramen obsahuje znatelné množství sirovodíku, který vodě dodává charakteristickou chuť i vůni. Dalším, o něco méně známým pramenem v nezdenickém katastru je tzv. Kořenkova kyselka. V obci Nezdenice můžete dále navštívit lom, který se nachází taktéž nad koupalištěm a plní pro něj mimo jiné i funkci zdroje vody.

obrázek


GPS souřadnice: 49.01172N, 17.75605E

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.9.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>