18.9.2011 | Tip na výlet

Napajedelský zámek je postaven ve stylu pozdně francouzského baroka. Jedná se o jednoduchou, volně stojící dvoukřídlou budovu ve tvaru písmene U. Na třech podlažích se (mimo pokojů služebných a příslušenství) nacházelo přes padesát obytných místností. Dominantou zámku je kruhový zrcadlový sál, který kdysi sloužil především pro přijímání návštěv na zámku či k tanci.


Na zámku se dále nachází např. salonek holandských mistrů, barokní salonek, rozlehlá zámecká jídelna a celá řada dalších zajímavých prostor. Za zhlédnutí stojí taktéž bohatě štukované stropy.

Na napajedelském zámku se konává řada zajímavých akcí. V sobotu 24. září 2011 sem můžete zavítat třeba na tradiční Svatováclavské slavnosti. V zámeckém areálu se představí kejklíři, chybět nebudou ani divadelní představení a hry pro děti či tržiště s ukázkami klasických řemesel. V tento den se mimořádně od 10 do 18 hodin konají také prohlídky zámku.

Otvírací doba zámku:
- květen, červen, září: víkendy a státní svátky, od 10 do 18 hodin
- červenec, srpen: denně, od 10 do 18 hodin
(minimální počet osob pro prohlídku: 5 osob)

obrázek


GPS souřadnice: N 49 10.166 E 17 30.777

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

18.9.2011

V úterý 26. února a ve čtvrtek 28. února bude z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy v centru Uherského Hradiště přerušena dodávka elektrické energie. V úterý 26. února je přerušení naplánováno na dobu od 7.30 do 10.30 hodin, ve čtvrtek 28. února pak na dobu od 7.30 do 15.30 hodin. Seznam míst, kterých se vypnutí elektrické energie týká, najdete na Úřední desce na webovém portále města Uherské Hradiště.

18.4.2012

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

?>