18.9.2011 | Tip na výlet

Napajedelský zámek je postaven ve stylu pozdně francouzského baroka. Jedná se o jednoduchou, volně stojící dvoukřídlou budovu ve tvaru písmene U. Na třech podlažích se (mimo pokojů služebných a příslušenství) nacházelo přes padesát obytných místností. Dominantou zámku je kruhový zrcadlový sál, který kdysi sloužil především pro přijímání návštěv na zámku či k tanci.


Na zámku se dále nachází např. salonek holandských mistrů, barokní salonek, rozlehlá zámecká jídelna a celá řada dalších zajímavých prostor. Za zhlédnutí stojí taktéž bohatě štukované stropy.

Na napajedelském zámku se konává řada zajímavých akcí. V sobotu 24. září 2011 sem můžete zavítat třeba na tradiční Svatováclavské slavnosti. V zámeckém areálu se představí kejklíři, chybět nebudou ani divadelní představení a hry pro děti či tržiště s ukázkami klasických řemesel. V tento den se mimořádně od 10 do 18 hodin konají také prohlídky zámku.

Otvírací doba zámku:
- květen, červen, září: víkendy a státní svátky, od 10 do 18 hodin
- červenec, srpen: denně, od 10 do 18 hodin
(minimální počet osob pro prohlídku: 5 osob)

obrázek


GPS souřadnice: N 49 10.166 E 17 30.777

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

18.9.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.