3.6.2011 | Tip na výlet

Hora Jelenec s výškou 925 m n. m. se nachází v Bílých Karpatech, v Národní přírodní rezervaci Javorina (asi 3 kilometry od místní části obce Strání s názvem Květná). Na jejím vrcholu můžete vystoupat na vlastní nebezpečí na bývalou vojenskou věž, jejíž vyhlídková plošina leží 40 metrů nad zemí. Věž za komunismu sloužila coby cvičný cíl pro armádní stíhačky.


Protože po rozdělení Československa doposud nedošlo k narovnání majetkoprávních vztahů, patří pozemek pod věží České republice a věž s okolními zchátralými objekty pak zase Slovenské republice. Na Jelenec se dostanete od Holubyho chaty po zelené turistické značce směr Květná. Nebo můžete zvolit opačnou cestu z Květné, opět po zelené turistické značce.GPS souřadnice: N 48 52.647 E 17 42.016

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

3.6.2011

V úterý 26. února a ve čtvrtek 28. února bude z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy v centru Uherského Hradiště přerušena dodávka elektrické energie. V úterý 26. února je přerušení naplánováno na dobu od 7.30 do 10.30 hodin, ve čtvrtek 28. února pak na dobu od 7.30 do 15.30 hodin. Seznam míst, kterých se vypnutí elektrické energie týká, najdete na Úřední desce na webovém portále města Uherské Hradiště.

18.4.2012

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

?>