7.10.2011 | Tip na výlet

Naučná stezka zaměřená na zajímavosti vrchu Turold se nachází na severní okraji Mikulova a vede po dně bývalého lomu. Zrekonstruovaná stezka je z velké části je shodná s přístupovou cestou k jeskyni Na Turoldu Jedinečnost tohoto místa spočívá v tom, že toto místo bylo obydleno již v době ledové, a to jak lidmi, tak divoce žijícími zvířaty.


Na stezce dlouhé zhruba 300 metrů je umístěno osm informačních panelů a určena je pěším návštěvníkům i cyklistům. Prohlídka stezky vám zabere zhruba hodinu a je celoročně přístupná.. Informační panely jsou umístěny na upraveném dně lomu a návštěvníky seznamují se zajímavostmi Chráněné krajinné oblasti Pálava. Přečíst si zde můžete např. informace o paleontologických a archeologických nálezech či o jeskyni Na Turoldu.

obrázek


GPS souřadnice: 48.81551N, 16.63996E

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

7.10.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>