7.10.2011 | Tip na výlet

Naučná stezka zaměřená na zajímavosti vrchu Turold se nachází na severní okraji Mikulova a vede po dně bývalého lomu. Zrekonstruovaná stezka je z velké části je shodná s přístupovou cestou k jeskyni Na Turoldu Jedinečnost tohoto místa spočívá v tom, že toto místo bylo obydleno již v době ledové, a to jak lidmi, tak divoce žijícími zvířaty.


Na stezce dlouhé zhruba 300 metrů je umístěno osm informačních panelů a určena je pěším návštěvníkům i cyklistům. Prohlídka stezky vám zabere zhruba hodinu a je celoročně přístupná.. Informační panely jsou umístěny na upraveném dně lomu a návštěvníky seznamují se zajímavostmi Chráněné krajinné oblasti Pálava. Přečíst si zde můžete např. informace o paleontologických a archeologických nálezech či o jeskyni Na Turoldu.

obrázek


GPS souřadnice: 48.81551N, 16.63996E

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

7.10.2011

V úterý 26. února a ve čtvrtek 28. února bude z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy v centru Uherského Hradiště přerušena dodávka elektrické energie. V úterý 26. února je přerušení naplánováno na dobu od 7.30 do 10.30 hodin, ve čtvrtek 28. února pak na dobu od 7.30 do 15.30 hodin. Seznam míst, kterých se vypnutí elektrické energie týká, najdete na Úřední desce na webovém portále města Uherské Hradiště.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>