22.4.2011 | Tip na výlet

Dubová rozhledna s kamenným podstavcem stojící na druhém nejvyšším vrcholu Bílých Karpat (911 m n.m.) byla zpřístupněna roku 2005. Vysoká je 22 metrů a na vyhlídkovou věž vede celkem 101 schodů. Při dobré viditelnosti jsou rozhledny vidět Vysoké Tatry, Beskydy, Pavlovské vrchy a Jeseníky.


Na místě současné rozhledny stála rozhledna již ve čtyřicátých letech minulého století, brzy po válce však vyhořela. Rozhledna neslouží jen ke krásnému výhledu, ale má být rovněž jakousi připomínkou společného přátelství Čechů a Slováků. K rozhledně se dostanete po zelené značce z Mikulčina vrchu nebo po žluté značce z obce Lopeník. Přístupná je celoročně, od úterý do pátku (vždy od 10 do 17 hodin). Vstupné činí 20 korun.GPS souřadnice: N 48 54.996 E 17 46.970

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

22.4.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>