20.5.2011 | Tip na výlet

Šestnáctimetrový větrný mlýn holandského typu byl slavnostně otevřen roku 2004. Ze střechy mlýna lze vidět šestnáct obcí v okolí Bukovan, část Bílých Karpat či Chřibů, a je z něj vidět dokonce i na Slovensko. Kromě této vyhlídky nabízí mlýn i možnost návštěvy výstavní galerie dávající prostor zejména jihomoravským umělcům či expozice o historii obce Bukovany.


Mlýn má mohutné lopatky, místo větru jsou ale poháněny elektromotorem. Bukovanský mlýn ukrývá i své poselství pro příští generace. Stavitel mlýna ukryl do podzemí mlýna svědectví o době, v níž byl postaven - osobní počítač, mobilní telefon či DVD s filmy.GPS souřadnice: N 49 02.414 E 17 05.480

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

20.5.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>