25.3.2011 | Tip na výlet

Třináctitisícový Kyjov se vedle řady jiných památek, jako je např. renesanční radnice či zámeček, původně kapucínský kostel Nanebevzetí Panny Marie atd. může pyšnit i tzv. sklepní uličkou. Najdete zde tzv. Nětčické sklepy, mimo jiné i se sklepem, jehož nejznámějším majitelem byl kyjovský folklorista a obnovitel tradice Slováckých roků Jožka Sedlář. Stojí zdě rovněž tzv. Boršovské sklepy či sklepy Na Šištótě.


Pokud byste sklepy rádi viděli, můžete tak učinit hned tuto neděli 27. března 2011. Koná se zde totiž jarní otvírání sklepů a v pořadí 8. setkání mužských sborů. Ve 14 hodin se sbory od kyjovské radnice přesunou do areálu Pod Šištótem, kde bude svá vína nabízet celkem osm vinařů. Již tradičně se představí mužské sbory z Milotic, Dubňan, Vacenovic, Ratíškovic, Svatobořic-Mistřína, Moravan atd. Akci, kterou pořádá Slovácký soubor Kyjov, uvádí ženský sbor Tragačnice z Kyjova.GPS souřadnice: N 49 01.458 E 17 07.267

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

25.3.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>