25.3.2011 | Tip na výlet

Třináctitisícový Kyjov se vedle řady jiných památek, jako je např. renesanční radnice či zámeček, původně kapucínský kostel Nanebevzetí Panny Marie atd. může pyšnit i tzv. sklepní uličkou. Najdete zde tzv. Nětčické sklepy, mimo jiné i se sklepem, jehož nejznámějším majitelem byl kyjovský folklorista a obnovitel tradice Slováckých roků Jožka Sedlář. Stojí zdě rovněž tzv. Boršovské sklepy či sklepy Na Šištótě.


Pokud byste sklepy rádi viděli, můžete tak učinit hned tuto neděli 27. března 2011. Koná se zde totiž jarní otvírání sklepů a v pořadí 8. setkání mužských sborů. Ve 14 hodin se sbory od kyjovské radnice přesunou do areálu Pod Šištótem, kde bude svá vína nabízet celkem osm vinařů. Již tradičně se představí mužské sbory z Milotic, Dubňan, Vacenovic, Ratíškovic, Svatobořic-Mistřína, Moravan atd. Akci, kterou pořádá Slovácký soubor Kyjov, uvádí ženský sbor Tragačnice z Kyjova.GPS souřadnice: N 49 01.458 E 17 07.267

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

25.3.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>