6.8.2011 | Tip na výlet

Tato národní přírodní rezervace, která má podobu druhohorního vápencového masivu, se nachází nad slovenskou obcí Vršatské Podhradie (Trenčínský kraj). Jedno z bradel (tzv. Chmeľová, 925 m n. m.) je zároveň druhým nejvyšším vrcholem CHKO Bílé Karpaty. Další pozoruhodnou částí masivu je tzv. „Vršatské hradné bradlo“, na němž byl ve 13. století postaven hrad.


Oblast Vršatských bradel je významnou lokalitou jak z hlediska geologie a paleontologie, tak i z hlediska vzácné teplomilné fauny a flóry. Objevují se zde např. motýli druhu jasoň červenooký či jasoň dymnivkový. Lokalitu lze navštívit přímo z obce s názvem Vršatské Podhradie a absolvovat můžete čtyři kilometry dlouhou naučnou stezku s informačními panely.

obrázek


GPS souřadnice: N 49 04.088 E 18 09.248

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

6.8.2011

V úterý 26. února a ve čtvrtek 28. února bude z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy v centru Uherského Hradiště přerušena dodávka elektrické energie. V úterý 26. února je přerušení naplánováno na dobu od 7.30 do 10.30 hodin, ve čtvrtek 28. února pak na dobu od 7.30 do 15.30 hodin. Seznam míst, kterých se vypnutí elektrické energie týká, najdete na Úřední desce na webovém portále města Uherské Hradiště.

18.4.2012

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.