6.8.2011 | Tip na výlet

Tato národní přírodní rezervace, která má podobu druhohorního vápencového masivu, se nachází nad slovenskou obcí Vršatské Podhradie (Trenčínský kraj). Jedno z bradel (tzv. Chmeľová, 925 m n. m.) je zároveň druhým nejvyšším vrcholem CHKO Bílé Karpaty. Další pozoruhodnou částí masivu je tzv. „Vršatské hradné bradlo“, na němž byl ve 13. století postaven hrad.


Oblast Vršatských bradel je významnou lokalitou jak z hlediska geologie a paleontologie, tak i z hlediska vzácné teplomilné fauny a flóry. Objevují se zde např. motýli druhu jasoň červenooký či jasoň dymnivkový. Lokalitu lze navštívit přímo z obce s názvem Vršatské Podhradie a absolvovat můžete čtyři kilometry dlouhou naučnou stezku s informačními panely.

obrázek


GPS souřadnice: N 49 04.088 E 18 09.248

 

Komentáře


hair extensions uk napsal(a)
20.9.2018 09:10 | 104.237.86.*

A lady's wig hairstyle that cheap hair extensions best expresses youthful vitality. The real hair wigs medium-length hair is blended with a hair extensions uk slight curl, and the temperament of the bangs with the hair extensions sale little red riding hood is sweet and cute!

vdgn napsal(a)
15.6.2018 09:48 | 104.237.91.*

The watch uses a uk replica watches 39 mm diameter case, and the replica watches hour markers, hands and stainless steel outer ring on the rolex replica watches minute scale are gold plated, reminiscent of replica watches uk the original style of the Tudor diving watch.Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

6.8.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>