6.5.2011 | Tip na výlet

První historická zpráva o této lokalitě pochází z roku 1222. Již tehdy zde patrně stála gotická tvrz s dvorcem, kterou roku 1249 český král Václav I. propůjčil rakouskému šlechtici Sigfriedu Sirotkovi. Dnešní vzhled zámku pochází tedy z let 1846-1858. Tehdy kníže Alois II. z Leichteinsteina usoudil, že Vídeň je pro pořádání letních slavností nevhodná, a nechal proto Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Pro pořádání velkolepých setkání evropské šlechty sloužily reprezentační sály v přízemí vybavené vyřezávanými stropy, dřevěným obložením stěn a vybraným mobiliářem.


Součástí tohoto atraktivního areálu je pak mimo jiné např. Apollonův chrám (romantický zámeček z roku 1817 dnes sloužící jako vyhlídková terasa), Grotta (umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel) či tzv. Minaret. Ten bývá nazýván též Tureckou věží a je výjimečnou stavbou tohoto charakteru v Evropě, kdy se svými téměř 60 metry patří na kontinentu mezi nejvyšší. Zámek nabízí několik prohlídkových okruhů, podle toho se i liší ceny vstupného.

obrázek


GPS souřadnice: N 48 48.088 E 16 48.318

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

6.5.2011

V úterý 26. února a ve čtvrtek 28. února bude z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy v centru Uherského Hradiště přerušena dodávka elektrické energie. V úterý 26. února je přerušení naplánováno na dobu od 7.30 do 10.30 hodin, ve čtvrtek 28. února pak na dobu od 7.30 do 15.30 hodin. Seznam míst, kterých se vypnutí elektrické energie týká, najdete na Úřední desce na webovém portále města Uherské Hradiště.

18.4.2012

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

?>