6.5.2011 | Tip na výlet

První historická zpráva o této lokalitě pochází z roku 1222. Již tehdy zde patrně stála gotická tvrz s dvorcem, kterou roku 1249 český král Václav I. propůjčil rakouskému šlechtici Sigfriedu Sirotkovi. Dnešní vzhled zámku pochází tedy z let 1846-1858. Tehdy kníže Alois II. z Leichteinsteina usoudil, že Vídeň je pro pořádání letních slavností nevhodná, a nechal proto Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Pro pořádání velkolepých setkání evropské šlechty sloužily reprezentační sály v přízemí vybavené vyřezávanými stropy, dřevěným obložením stěn a vybraným mobiliářem.


Součástí tohoto atraktivního areálu je pak mimo jiné např. Apollonův chrám (romantický zámeček z roku 1817 dnes sloužící jako vyhlídková terasa), Grotta (umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel) či tzv. Minaret. Ten bývá nazýván též Tureckou věží a je výjimečnou stavbou tohoto charakteru v Evropě, kdy se svými téměř 60 metry patří na kontinentu mezi nejvyšší. Zámek nabízí několik prohlídkových okruhů, podle toho se i liší ceny vstupného.

obrázek


GPS souřadnice: N 48 48.088 E 16 48.318

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

6.5.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>