6.5.2011 | Tip na výlet

První historická zpráva o této lokalitě pochází z roku 1222. Již tehdy zde patrně stála gotická tvrz s dvorcem, kterou roku 1249 český král Václav I. propůjčil rakouskému šlechtici Sigfriedu Sirotkovi. Dnešní vzhled zámku pochází tedy z let 1846-1858. Tehdy kníže Alois II. z Leichteinsteina usoudil, že Vídeň je pro pořádání letních slavností nevhodná, a nechal proto Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Pro pořádání velkolepých setkání evropské šlechty sloužily reprezentační sály v přízemí vybavené vyřezávanými stropy, dřevěným obložením stěn a vybraným mobiliářem.


Součástí tohoto atraktivního areálu je pak mimo jiné např. Apollonův chrám (romantický zámeček z roku 1817 dnes sloužící jako vyhlídková terasa), Grotta (umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel) či tzv. Minaret. Ten bývá nazýván též Tureckou věží a je výjimečnou stavbou tohoto charakteru v Evropě, kdy se svými téměř 60 metry patří na kontinentu mezi nejvyšší. Zámek nabízí několik prohlídkových okruhů, podle toho se i liší ceny vstupného.

obrázek


GPS souřadnice: N 48 48.088 E 16 48.318

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

6.5.2011

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.