10.10.2012 | Tři otázky pro...

kandidáta Strany zelených pro volby do Zastupitelstva Zlínského kraje


Proč by lidé ve Zlínském kraji měli volit právě Vaši stranu?
Jsme jediná ze zúčastněných stran, která počítá s životním prostředím a myslí kromě blaha lidí i na přírodu. Náš program nabízí řešení, jak zlepšit stav krajiny a udržet ji pro budoucí generace. Budeme se zabývat dopravní situací kraje a zajistíme zlepšení stavu ovzduší v kraji – např. znečistění z chemičky DEZA ve Valašském Meziříčí nebo případ Uherského Hradiště, kde byl limit pro polétavý prach letos překročen už 36×. Druhou částí naší nabídky je zaručení lidských práv, možnost, aby lidé sami rozhodovali o dění v kraji. Požadujeme participativní rozpočet kraje, chceme co největší informovanost a transparentnost krajského úřadu. Nelze dále přihlížet bezmeznému plýtvání financemi a časem na zbytečné projekty, nebo projekty, díky kterým si politici kraje budují svou image.

Co bude Vaší prioritou, bude-li Vaše strana ve vedení Zlínského kraje?
Chceme kraj bez korupce, bez kmotrů, bez násilí, bez předsudků a bez zničeného životního prostředí. Kraj je potřeba otevřít a posílit, aby prosperoval za rozumných podmínek. Potřebujeme vzdělanou a uvědomělou společnost. Odmítáme mnohdy zbytečné slučování škol. Chceme investovat do moderních technologií (geneticky modifikované plodiny či těžbu břidlicového plynu však neuznáváme). Kraj je potřeba ozdravit a investovat do zdravého životního stylu obyvatel. Nelze rozprodat krajské nemocnice a ztratit nad nimi kontrolu. Naším heslem a prioritou vždy bylo: Odpovědně k lidem i přírodě.

Co podle Vás Zlínskému kraji nejvíce chybí?
Především je to integrovaný dopravní systém, jaký známe například z Jihomoravského kraje. V této souvislosti postrádáme propojení železniční a silniční dopravy. Chybí nám také napojení na moderní evropskou silniční síť – namísto toho se vymýšlí megalomanské projekty, které jsou problematické, příkladem jsou komunikace R49 a R55. Nedořešena je budoucnost Strategické průmyslové zóny Holešov. Kraj nemá organizovaný dotační a grantový systém, který by rovnoměrně podpořil strategické a rozvojové projekty, například v kraji je malá podpora zemědělců, byť náš kraj má obrovský potenciál pro zemědělství. V neposlední řadě v kraji chybí kontrolní mechanismy, které by kraj ochránily před korupcí, lobbismem a protekcionismem. 

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.10.2012

V úterý 26. února a ve čtvrtek 28. února bude z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy v centru Uherského Hradiště přerušena dodávka elektrické energie. V úterý 26. února je přerušení naplánováno na dobu od 7.30 do 10.30 hodin, ve čtvrtek 28. února pak na dobu od 7.30 do 15.30 hodin. Seznam míst, kterých se vypnutí elektrické energie týká, najdete na Úřední desce na webovém portále města Uherské Hradiště.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>