10.10.2012 | Tři otázky pro...

kandidáta Strany zelených pro volby do Zastupitelstva Zlínského kraje


Proč by lidé ve Zlínském kraji měli volit právě Vaši stranu?
Jsme jediná ze zúčastněných stran, která počítá s životním prostředím a myslí kromě blaha lidí i na přírodu. Náš program nabízí řešení, jak zlepšit stav krajiny a udržet ji pro budoucí generace. Budeme se zabývat dopravní situací kraje a zajistíme zlepšení stavu ovzduší v kraji – např. znečistění z chemičky DEZA ve Valašském Meziříčí nebo případ Uherského Hradiště, kde byl limit pro polétavý prach letos překročen už 36×. Druhou částí naší nabídky je zaručení lidských práv, možnost, aby lidé sami rozhodovali o dění v kraji. Požadujeme participativní rozpočet kraje, chceme co největší informovanost a transparentnost krajského úřadu. Nelze dále přihlížet bezmeznému plýtvání financemi a časem na zbytečné projekty, nebo projekty, díky kterým si politici kraje budují svou image.

Co bude Vaší prioritou, bude-li Vaše strana ve vedení Zlínského kraje?
Chceme kraj bez korupce, bez kmotrů, bez násilí, bez předsudků a bez zničeného životního prostředí. Kraj je potřeba otevřít a posílit, aby prosperoval za rozumných podmínek. Potřebujeme vzdělanou a uvědomělou společnost. Odmítáme mnohdy zbytečné slučování škol. Chceme investovat do moderních technologií (geneticky modifikované plodiny či těžbu břidlicového plynu však neuznáváme). Kraj je potřeba ozdravit a investovat do zdravého životního stylu obyvatel. Nelze rozprodat krajské nemocnice a ztratit nad nimi kontrolu. Naším heslem a prioritou vždy bylo: Odpovědně k lidem i přírodě.

Co podle Vás Zlínskému kraji nejvíce chybí?
Především je to integrovaný dopravní systém, jaký známe například z Jihomoravského kraje. V této souvislosti postrádáme propojení železniční a silniční dopravy. Chybí nám také napojení na moderní evropskou silniční síť – namísto toho se vymýšlí megalomanské projekty, které jsou problematické, příkladem jsou komunikace R49 a R55. Nedořešena je budoucnost Strategické průmyslové zóny Holešov. Kraj nemá organizovaný dotační a grantový systém, který by rovnoměrně podpořil strategické a rozvojové projekty, například v kraji je malá podpora zemědělců, byť náš kraj má obrovský potenciál pro zemědělství. V neposlední řadě v kraji chybí kontrolní mechanismy, které by kraj ochránily před korupcí, lobbismem a protekcionismem. 

 

Komentáře
Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.10.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.