10.10.2012 | Tři otázky pro...

kandidáta Strany zelených pro volby do Zastupitelstva Zlínského kraje


Proč by lidé ve Zlínském kraji měli volit právě Vaši stranu?
Jsme jediná ze zúčastněných stran, která počítá s životním prostředím a myslí kromě blaha lidí i na přírodu. Náš program nabízí řešení, jak zlepšit stav krajiny a udržet ji pro budoucí generace. Budeme se zabývat dopravní situací kraje a zajistíme zlepšení stavu ovzduší v kraji – např. znečistění z chemičky DEZA ve Valašském Meziříčí nebo případ Uherského Hradiště, kde byl limit pro polétavý prach letos překročen už 36×. Druhou částí naší nabídky je zaručení lidských práv, možnost, aby lidé sami rozhodovali o dění v kraji. Požadujeme participativní rozpočet kraje, chceme co největší informovanost a transparentnost krajského úřadu. Nelze dále přihlížet bezmeznému plýtvání financemi a časem na zbytečné projekty, nebo projekty, díky kterým si politici kraje budují svou image.

Co bude Vaší prioritou, bude-li Vaše strana ve vedení Zlínského kraje?
Chceme kraj bez korupce, bez kmotrů, bez násilí, bez předsudků a bez zničeného životního prostředí. Kraj je potřeba otevřít a posílit, aby prosperoval za rozumných podmínek. Potřebujeme vzdělanou a uvědomělou společnost. Odmítáme mnohdy zbytečné slučování škol. Chceme investovat do moderních technologií (geneticky modifikované plodiny či těžbu břidlicového plynu však neuznáváme). Kraj je potřeba ozdravit a investovat do zdravého životního stylu obyvatel. Nelze rozprodat krajské nemocnice a ztratit nad nimi kontrolu. Naším heslem a prioritou vždy bylo: Odpovědně k lidem i přírodě.

Co podle Vás Zlínskému kraji nejvíce chybí?
Především je to integrovaný dopravní systém, jaký známe například z Jihomoravského kraje. V této souvislosti postrádáme propojení železniční a silniční dopravy. Chybí nám také napojení na moderní evropskou silniční síť – namísto toho se vymýšlí megalomanské projekty, které jsou problematické, příkladem jsou komunikace R49 a R55. Nedořešena je budoucnost Strategické průmyslové zóny Holešov. Kraj nemá organizovaný dotační a grantový systém, který by rovnoměrně podpořil strategické a rozvojové projekty, například v kraji je malá podpora zemědělců, byť náš kraj má obrovský potenciál pro zemědělství. V neposlední řadě v kraji chybí kontrolní mechanismy, které by kraj ochránily před korupcí, lobbismem a protekcionismem. 

 

Komentáře


Cedric A. Powley napsal(a)
29.1.2019 06:43 | 112.133.251.*

new fastpokemap torque pro apk full download chatmania download latest versionNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.10.2012

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>